Datum objave: 13. travnja 2024.
Kategorija: Naslovnica

Svečano otvorenje manifestacije „U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić“

U nedjelju, 14. travnja 2024. godine započinju tradicionalne dječje svečanosti „U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić“ koje će trajati sve do 21. travnja 2024. godine. Riječ je o manifestaciji koja svake godine oko čarobnog svijeta bajki Ivane Brlić-Mažuranić okupi više od 6000 posjetitelja, a održava se u travnju od 1970. godine na inicijativu kćeri Ivane Brlić-Mažuranić. Ove se godine obilježava i značajna 150. obljetnica rođenja hrvatskog Andersena, najpoznatije hrvatske spisateljice dječje književnosti čija su djela prevođena na brojne europske jezike.

Dani su to kada će brodski mališani vladati gradom, a gradske će ustanove, škole i vrtići, ustanove u kulturi te drugi poklonici i promicatelji kulturne i književne baštine i znanstvenici predstaviti kreativni izričaj i dječju maštu nizom radionica, predstava i pričaonica, predstavljanja knjiga i susreta s piscima, likovnih i literarnih natječaja, a i izložbe koje će predstaviti baštinu Ivane Brlić-Mažuranić te međunarodni znanstveni skup.

Ovogodišnje izdanje manifestacije „U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić“ započet će u nedjelju, 16. travnja, u 15:30 sati u Tvrđavi Brod gdje će biti organizirano „Druženje iz bajke“, odnosno prigodan zabavni program u sklopu kojega će biti održane brojne dječje igre. Potom, program se nastavlja na Trgu Ivane Brlić-Mažuranić u 17 sati gdje će se svečano otvoriti manifestacija posvećena liku i djelu poznate književnice. Program obuhvaća spuštanje platna mira, predaju Ključa grada djeci te polaganjem cvjetnog vjenčića na spomenik književnice. Iste će se večeri održati premijera glazbeno-scenske čarolije „Ivanin čarobni rođendan“ s početkom u 18 sati u Kazališno-koncertnoj dvorani „Ivana Brlić-Mažuranić“.

Pozivamo građane i posjetitelje grada Slavonskog Broda da sa svojim najmlađima posjete brojne kvalitetne kulturne, književne i umjetničke događaje 54. izdanja manifestacije „U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić“ te da svi zajedno uplovimo u šareni svijet bajki i našega djetinjstva. Detaljne informacije o programu dostupne su OVDJE

Izvor:  https://www.slavonski-brod.hr/index.php