Datum objave: 14. ožujka 2024.
Kategorija: Naslovnica

Radionica VIDI I KLIKNI

U srijedu,  6. ožujka 2024.,za učenike prvih razreda naše škole ,djelatnici HAK-a održali su  edukativnu prometnu radionicu Vidi i klikni. Cilj  radionice je stjecanje vještina koje ih čine sigurnijima na putu do škole te  vještine važne za poboljšanje ponašanja u cestovnom prometu.

Djeca su na radionici imala priliku ponoviti pravila ponašanja u prometu, ali i naučiti s kojim se opasnostima mogu susresti u prometu, na parkiralištu i na kolniku.

Tijekom interaktivne  radionice djeca su svladavala elemente sigurnijeg prelaska ceste preko pješačkog prijelaza sa semaforom za pješake i bez njega, zatim prelazak preko neobilježenog pješačkog prijelaza, prelazak ceste između dva parkirana automobila te pravilno ponašanje kao suputnika u automobilu, te važnost upotrebe sigurnosnog pojasa.

Poslije završenih radionica, djeca su dobila prigodne poklone: edukativne bojanke , bojice i  magnet -zebre.