Datum objave: 23. travnja 2024.

Projekt “Sakupljajmo zajedno stare baterije”

Ove školske godine škola se uključila u ekološki projekt “Sakupljajmo stare baterije” u suradnji s tvrtkom Friš d.o.o iz Križevaca.  U holu škole postavljeni su spremnici za iskorištene baterije.

Pozivamo vas da nas podržite u provedbi ovog vrijednog projekta te da stare baterije odložite u za to predviđene spremnike u školi.

Na kraju školske godine FRIško nagrađuje najaktivnije sudionike odgovarajućim priznanjem i nagradom ovisno o količini prikupljenih baterija.

Projekt Skupljajmo zajedno stare baterije pokrenut je 2010. godine, a osmišljen je kao suradnja tvrtke FRIŠ d.o.o. sa odgojno-obrazovnim ustanovama (vrtićima, osnovnim i srednjim školama). Na samom početku, u projekt je bilo uključeno tek nekoliko škola iz Koprivničko-križevačke županije, a danas je uključeno više od 260 sudionika iz gotovo svih županija Republike Hrvatske.

Projektom se želi skrenuti pozornost učenika na važnost recikliranja otpada s ciljem zaštite prirode i smanjenja korištenja vrijednih prirodnih resursa i ukazati na važnost odvajanja pojedinih vrsta otpada, pogotovo baterija, od komunalnog otpada. Cilj je potaknuti ekološku osviještenost učenika, nastavnika, roditelja i lokalne zajednice.

Ciljevi projekta

Državno natjecanje u odbojci

S ponosom želimo podijeliti s vama najnoviji uspjeh naših odbojkašica. Deveto mjesto na  državnom natjecanju održanom u Poreču od 22. do 25. travnja! Igrajući s velikim srcem i nevjerojatnom energijom, naše djevojke su osvijetlile teren i pokazale svima što znači...