Datum objave: 6. svibnja 2024.
Kategorija: Naslovnica

Državno natjecanje iz vjeronauka

Državno natjecanje iz vjeronauka ove je godine održano u Osnovnoj školi „Fran Krsto Frankopan“, na otoku Krku. Na natjecanju su sudjelovale 44 ekipe iz cijele Hrvatske, koje okupljaju 176 učenika i 44 mentora. Tema natjecanja je Socijalni nauk Crkve.

Na otvaranju, biskup Petanjak izrazio je radost što je Krčka biskupija, nakon državnog natjecanja održanog 2015. godine u gradu Krku, ponovno domaćin tog događaja. Svim natjecateljima zaželio je Božji blagoslov i uspješno natjecanje, te da sakupe što više znanja.

Program otvaranja glazbeno-scenskim nastupima oplemenili su učenici iz škole u Baški.

Nakon prvog dijela natjecanja, učenici su bili na  izletu u crkvu sv. Lucije u Jurandvoru u kojoj je pronađena Bašćanska ploča, a potom su stigli u Krk. U katedrali im je o njezinoj povijesti govorio generalni vikar Krčke biskupije mons. dr. sc. Franjo Velčić. Nakon govora, svi sudionici i mentori zajedno su slavili euharistiju.

Ovo je bilo još jedno bogato iskustvo za učenike Šimuna Aračića, Gabrijela Aračića, Celestina Lopca i Matiju Jozića.

Naši su učenici osvojili 18. mjesto u kategoriji osnovnih škola!

Čestitamo učenicima i mentorici, učiteljici Višnji Tunjić!

Veliko HVALA svima

Veliko HVALA svima koji su podržali našu školu u natječaju Udruge RTL pomaže djeci!  Ne možemo sakriti svoje oduševljenje i sreću dok vam šaljemo veliko, VELIKO HVALA na podršci koju ste pružili našoj školi u natječaju Udruge RTL pomaže djeci. Vaša podrška pristizala...