Datum objave: 14. ožujka 2024.
Kategorija: Naslovnica

Dan broja PI

14. ožujak se obilježava kao Dan broja Pi (π=3.14…) pa su učenici prikladno obilježili ovaj dan u našoj školi i saznali neke zanimljivosti o samom broju π, ali i Albertu Einsteinu koji je baš rođen 14. ožujka.

U izradi plakata sudjelovali su učenici koji pohađaju dodatnu nastavu matematike iz 5.b, 8.a i 8.c razreda, a prikladne muffine  kojim su počašćeni učenici škole napravile su učenice 8.c razreda, Dea Arambašić i Elena Sedlić

U 8.c razredu učenici su obilježili i Dan broja π pišući Pi-ku pjesme koje su izložili na školskom panou. Također su se pokušali dosjetiti što je više moguće riječi s kombinacijom glasova PI, a obzirom da se broj π na engleskom jeziku izgovara isto kao riječ „pita“ (pie), učenici su se počastili i slasnim zalogajima.

Učiteljice: Dijana Jerković i Kristina Katušić